Dlaczego warto używać olejku rycynowego do pielęgnacji włosów?

olejek-rycynowy.jpgOlejowanie włosów za pomocą naturalnych olejów stało się w ostatnim czasie bardzo modne. Powrót do natury, kosmetyki pozbawione chemii i odejście od konsumpcyjnego trybu życia wpisuje się idealnie w popularną obecnie filozofię slow life– czyli ogólnie pojętego umiarkowania mającego uwolnić nasze ciało i umysł od niepotrzebnych trosk, problemów, kradnących czas błahostek i zatruwających ciało toksyn. Z tego powodu kobiety częściej i chętniej wybierają do pielęgnacji ciała i włosów naturalne olejki. Zastępują one z powodzeniem kilka kosmetyków. Dobry olejek może pełnić funkcję balsamu do ciała, serum na paznokcie, odżywki do włosów oraz brwi, kremu do twarzy lub mleczka do demakijażu. W tej roli świetnie odnajdzie się olejek rycynowy, znany i uwielbiany już przez nasze babcie i prababcie. O jego właściwościach dla urody można by napisać obszerną pracę magisterską. Poniżej skupimy się na jego korzyściach dla włosów.

Dlaczego warto go używać podczas pielęgnacji?

1. Po pierwsze dla pieniędzy.

Olejek rycynowy jest najtańszym i ogólnie dostępnym olejkiem. Jest niemal wszechobecny. Znajdziemy go w każdej aptece, w każdym sklepie internetowym, w każdej drogerii posiadającej eco- produkty.

2. Po drugie- włos Ci z głowy nie spadnie.

Olejek rycynowy świetnie upora się z tak częstym wśród kobiet i mężczyzn problemem z wypadaniem włosów. Wcieranie olejku rycynowego w skórę głowy i zostawianie go na noc przynosi spektakularne efekty.

3. Po trzecie- nie zgrzybiejesz.

Olejek rycynowy ma właściwości przeciwgrzybiczne i antyseptyczne. Eliminuje wszelkie szkodliwe drobnoustroje mogące gromadzić się w tkankach i zalegać na skórze głowy. Warto wykorzystać go do olejowania włosów i skóry głowy.

4. Po czwarte- nie łam się!

Olejek rycynowy stosowany regularnie na włosy zapobiegnie ich łamliwości i kruchości. Delikatnie nawilży pukle, poprawiając ich kondycję i wzmacniając sprężystość.

5. Po piąte- nie dziel włosa na czworo.

Olejek rycynowy zadba o końcówki włosów i zapobiegnie ich rozdwajaniu. Ponieważ jednak jest on dosyć gęstym i ciężkim olejem, warto zmieszać go z innym, lekkim i delikatnym, np. z olejkiem arganowym lub migdałowym.