Olejek rycynowy w dobrym towarzystwie. Domowa mgiełka do włosów

Olejek rycynowy ma nieskończenie dużo dobroczynnych właściwości dla włosów. Warto wspomnieć chociażby o tym, że dba o skórę głowy, pomaga w walce z łupieżem, zapobiega wypadaniu włosów. Eliminuje wszelkie drobnoustroje mogące zalegać na skórze głowy, a przy tym świetnie dba o włosy, przyprawiając je o blask, sprężystość i zapobiegając rozdwajaniu się końcówek. Pukle zdrowe od nasady aż po same końce, a to wszystko dzięki niedrogiemu i ogólnie dostępnemu olejkowi rycynowemu!

olejek-rycynowy.jpgZdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie kobiety lubią olejować włosy. W codziennym pędzie cywilizacyjnym ciężko jest również znaleźć czas na takie rytuały. Dlatego proponujemy wykonanie mgiełki do włosów z olejkiem rycynowym. Szybkiej, niewymagającej wzmożonych nakładów czasu ani ciężkiej pracy wersji odżywki, która regularnie stosowana równie dobrze i szybko zadba o włosy i skórę głowy.

Mgiełkę można aplikować kilka razy w ciągu dnia, zarówno na wilgotne, jak i suche włosy. Zamkniętą w buteleczce z atomizerem można wszędzie zabrać ze sobą i użyć na przykład podczas przerwy w pracy.

 

Oto co będzie potrzebne do wykonania mgiełki z olejku rycynowego:

  • 100 ml naparu z białej lub zielonej herbaty eco (przygotuj go według instrukcji na opakowaniu)
  • 1 kapsułka lecytyny (do kupienia w każdej aptece)
  • 5 ml (czyli około 1 łyżeczka) olejku rycynowego
  • buteleczka z atomizerem

Wszystkie składniki należy wlać do butelki i potrząsać nią energicznie, aby substancje dobrze się połączyły. Lecytyna zadziała w mgiełce jak emulgator, który sprawi, że olejek rycynowy dobrze połączy się z wodnym naparem. Mgiełka bardzo dobrze nawilży włosy w ciągu dnia. Sprawi, że nie stracą one odpowiedniego poziomu nawilżenia nawet podczas długiego przebywania na słońcu. Co więcej, bardzo dobrze odświeży skórę głowy i ureguluje nadmierne wydzielanie sebum. Olejek rycynowy sprawi ponadto, ze włosy nie będą płowiały, zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu pukli i zapewni im intensywny kolor i blask.

Powodzenia!